Kniha Bezpečne na tečúcej vode - II vydanie

Kód: 34034
Neohodnotené
€8,53
Na požiadanie˖

2. vydanie bezpečnostného scenára WW

Detailné informácie

Kamenný obchod
Kamenný obchod
150 m² predajnej plochy
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Na stovky produktov
Jednoduchá výmena
Jednoduchá výmena
Jednoduchá výmena a vrátanie tovaru

Podrobný popis

  • V roku 2015 vyšlo druhé vydanie knihy, ktoré bolo aktualizované tak, aby odrážalo najnovšie trendy v oblasti záchrany a vybavenia.
  • Po mnohých rokoch konečne vyšla kniha o prevencii a záchrane na riekach. Volá sa Bezpečne na tečúcej vode a je určená predovšetkým ako učebné skriptá pre kurz inštruktorov vodnej turistiky v akreditovanej škole vodnej záchrany. Obsahuje materiál, s ktorým by sa mal oboznámiť každý, kto sa chce venovať turistike a splavovaniu riek alebo kto organizuje splav pre skupinu priateľov či detí. Skriptum, ktoré obsahuje 104 strán formátu A4 spolu so stovkami obrázkov a fotografií, je komplexným dielom o bezpečnosti na riekach. Je určená najmä vodákom, ktorí so záchranárstvom začínajú alebo sú stredne pokročilí. Okrem vybavenia sú hlavnými témami záchranné vybavenie, sebazáchrana, záchrana iných osôb a materiálu pomocou rôznych typov plavidiel alebo vybavenia, prvá pomoc, viazanie uzlov, identifikácia nebezpečného jezu, výber vhodnej rieky, skupinové zlaňovanie a mnoho ďalších kapitol a praktických rád. Medzi úplné novinky patrí kapitola o psychológii vodcov, strese a stresových situáciách. Jednotlivé kapitoly sú doplnené príbehmi zo života, aby si čitateľ uvedomil riziká podcenenia niektorých situácií.
  • Scenár by mal osloviť vodákov, ktorí vedia pádlovať a ovládať loď. Neučí pádlovanie ani základné zábery, ale skôr na týchto vedomostiach stavia a rozvíja ich. Plánujeme aj pokračovanie tejto knihy, pričom špecifické prvky záchrany budú zahrnuté v samostatných publikáciách. Záchrana z kotúľa je už v predaji, pričom sa pripravujú ďalšie - zakliesnenie a namáčanie, otočenie prevráteného raftu a ďalšie techniky záchrany na divokej vode.
  • Takéto komplexné dielo o bezpečnosti a prevencii na lodiach v Českej republike ešte nebolo publikované. Ak to s cestovaním po riekach myslíte aspoň trochu vážne, určite by nemala chýbať vo vašej knižnici.

Dodatočné parametre

Kategória: Literatúra a vodácke video
Záruka: 24

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: