Pádlovanie s kajakmi DELSYK Design AKULA & NIFTY 430

Pádlovanie s kajakmi DELSYK Design AKULA & NIFTY 430

Pre kratučký test kajakov som si zvolil zdrž Hrušov v Čunove. Otvorená vodná plocha ponúka ideálne podmienky pre pádlovanie na morskom kajaku. 

DELSYK Design 6  DELSYK Design 10  DELSYK Design 2

Je to veterné prostredie s vlnami a silným dunajským prúdom.

DELSYK Design 1

AKULA - DELSYK Design – je morský kajak stvorený pre cestovanie na otvorených vodách. Celkový dojem z kajaku bol veľmi dobrý. Sedenie je pohodlné s rýchlim praktickým nastavovaním a krásne  v ňom obsedia i robustnejšie postavy. Kormidlo fungovalo skvele a loďka letela dunajskými vlnami ako šíp. Ani nevypočítateľné dunajské víry nedokázali vyviesť Akulu z miery. Odkladacie priestory sú dostatočne veľké a vybavenie kajaku funguje dobre a ľahko. Kajak váži 28 Kg a prenášanie je nepohodlné, pretože hrana límca je dosť ostá. Akula si zaslúži v školskom hodnotení známku chválitebný, čiže dvojku.

DELSYK Design 3

NIFFTY 430 - DELSYK Design - je kajak strednej veľkosti. Loď je na vode obratná a rýchla. Na vlnách si s ňou užijete veľa zábavy. Nifty má rovnaké vybavenie ako Akula. Odkladacie priestory sú dostatočne veľké a vybavenie kajaku funguje dobre a ľahko. Nastavovanie opierok nôh nieje také premyslené ako pri modely Akula a pre zmenu polohy opierky je nutné z lode vystúpiť.

Záver – Akula je kajak určený na dlhé trasy. Na loď sa dá spoľahnúť po všetkých stránkach. Na trhu však nájdete i lepšie lode. Nifty 430 je odľahčená menšia verzia modelu Akula. Ak je vaša konfekčná veľkosť XL, zabudnite na Nifty 430. Je to kajak strednej veľkosti. Kajaky si zaslúžia známku chválitebný, čiže dvojku.

Keep paddling Janči / Maniack & RAFTOvanie team

                                                                                                          DELSYK Design

                                                                                                             www.vodacky-obchod.sk & www.raftovanie.sk

FACEBOOK: RAFTOVANIE & MANIACK COMMUNITY

      TABULKA:  Tabilka Nifty

DELSYK Design 12 DELSYK Design 11 DELSYK Design 10 DELSYK Design 8
DELSYK Design 7 DELSYK Design 4 DELSYK Design 5 DELSYK Design 6
DELSYK Design 6 DELSYK Design 3 DELSYK Design 2 DELSYK Design 1
Tabilka Nifty